Eurodesk tinklas

Prisistatome – esame Eurodesk tinklo atstovai Lietuvoje. Kas mes ir ką veikiame pirmiausiai gali pasižiūrėti vaizdo reportaže:

Eurodesk tinklas

Eurodesk yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 35 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.

Eurodesk pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Taip pat yra įtraukiama informacija kitomis jaunimui aktualiomis temomis. Net jei neturėsime atsakymo į Tavo klausimą, būtinai nukreipsime tinkama linkme ir patarsime, kur galėtum ieškoti reikiamos informacijos.

Eurodesk paslaugos yra teikiamos nemokamai jaunimui, žmonėms, dirbantiems su jaunimu (mokytojai, jaunimo lyderiai ir pan.), bei nevyriausybinėms organizacijoms, susijusioms su jaunimo veikla visose Eurodesk šalyse partnerėse.

Kas dalyvauja veikloje?

Kiekvienoje Eurodesk tinkle dalyvaujančioje šalyje veikia taip vadinami nacionaliniai, regioniniai bei vietiniai partneriai. Nacionaliniai partneriai yra organizacijos, dirbančios jaunimo srityje (nevyriausybinės organizacijos arba organizacijos, remiamos ministerijų), kurios buvo atrinktos už jaunimą atsakingos ministerijos kiekvienoje šalyje, kad galėtų teikti Eurodesk paslaugas ir koordinuoti tinklo veiklą visoje šalies teritorijoje. Lietuvoje Eurodesk veiklą koordinuoja Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT).

Šie nacionaliniai partneriai dirba drauge kaip vienas europinis tinklas, kurio veiklą koordinuoja Europos Eurodesk biuras, esantis Briuselyje.

Visoje Europoje Eurodesk nacionaliniai partneriai bendradarbiauja su daugiau nei 1200 regioninių ir vietinių informacijos tiekėjų, siekdami padidinti Eurodesk siūlomos informacijos kiekį. Šie informacijos tiekėjai vadinami Eurodesk regioniniais ir vietiniais partneriais priklausomai nuo to, kokią teritoriją apima jų veikla. Partneriams Eurodesk siūlo mokymus, informavimo priemones, pagalbą ir paramą teikiant Europos bei vietinę informaciją – taip sudaromos sąlygos dar geriau skleisti informaciją Europos jaunimui.

Europos Eurodesk biuras Briuselyje veikia kaip Eurodesk tinklo koordinatorius. Personalas Briuselyje užsiima informacijos paieška tinklui ir prižiūri komunikacijos struktūrą bei Eurodesk duomenų bazes. Briuselio biuras taip pat užsiima jaunimo informavimo tyrimais ir naujų priemonių paieška efektyvesnei Europos informacijos sklaidai.

Eurodesk Lietuvoje

Lietuvai įstojus į ES, Eurodesk tinklo veikla prasidėjo ir mūsų šalyje. Nacionalinis partneris – Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – įsiliejo į tinklo veiklą 2004 m. Pirmieji regioniniai atstovai prie tinklo veiklos prisijungė 2005 m., o per keletą metų jie apėmė beveik visą Lietuvą: nuo Akmenės iki Marijampolės, nuo Panevėžio iki Klaipėdos, Šilutės, Alytaus. Regioninių atstovų funkciją atliko jaunimo „Apskritieji stalai“ – regioninės jaunimo organizacijų tarybos.

Šiuo metu nebesiorientuojama vien tik į regionines jaunimo organizacijų tarybas, tačiau organizacijoms, norinčioms tapti Eurodesk Lietuva atstovais regionuose, keliami konkretūs patirties, įgūdžių, žmogiškųjų ir techninių išteklių reikalavimai, kuriuos atitikusios organizacijos gali taip Eurodesk informacijos tašku savo regione. 

Lietuvoje veikia 32 Eurodesk Lietuva regioniniai atstovai (Vilniuje, Utenoje, Akmenėje, Anykščiuose, Biržuose, Elektrėnuose, Gargžduose, Jonavoje, Jurbarke, Kaune, Kėdainiuose, Klaipėdoje, Kuršėnuose, Lazdijuose, Marijampolėje, Mažeikiuose, Molėtuose, Panevėžyje, Pakruojyje, Plungėje, Radviliškyje, Rokiškyje, Šiauliuose, Šilutėje, Švenčionėliuose, Ukmergėje, Varėnoje, Veiviržėnuose, Vilkaviškyje ir Visagine). Pagrindinės funkcijos:

  • jaunuolių ir žmonių, dirbančių su jaunimu, informavimas ir konsultavimas mobilumo ir galimybių temomis;
  • Eurodesk paslaugų viešinimas, pristatymas;
  • informacinių renginių organizavimas. 

Eurodesk Lietuva regioniniai atstovai dalyvauja nacionaliniuose tinklo susitikimuose, tarptautiniuose mokymų kursuose ir renginiuose, įgyvendina bendrus projektus, skirtus skatinti jaunų žmonių pilietiškumą, sąmoningumą, motyvaciją įsitraukti į visuomenės gyvenimą ir pristatyti esamas galimybes jauniems žmonėms. 

Lietuvoje tinklo atstovai teikia visas Eurodesk paslaugas bei bendradarbiauja su Eurodesk partneriais kitose šalyse, tad Eurodesk Lietuva yra puiki vieta gauti tiek nacionalinės, tiek europinės informacijos.
Organizacijos, norinčios tapti Eurodesk Lietuva regioniniais atstovais, gali dalyvauti atvirame kvietime, kurį skelbia nacionalinis Eurodesk koordinatorius Lietuvoje.  Taip pat visada galima kreiptis el. paštu eurodesk@eurodesk.lt.

Nuo 2011 m. sausio 20 d. Eurodesk Lietuva, bendradarbiaujant su ES programa „Veiklus jaunimas“, subūrė jaunųjų žurnalistų „Žinau viską“ tinklą. Prie tinklo jungiasi žmonės, besidomintys europinėmis temomis ir norintys rašyti ar fotografuoti. Šiuo metu tinklui priklauso daugiau nei 200 jaunųjų žurnalistų.
Daugiau informacijos apie jaunųjų žurnalistų tinklą galima rasti čia: http://www.zinauviska.lt/lt/kas-mes/prisijunk-prie-musu

Eurodesk Europoje

Čia gali rasti visų Eurodesk atstovų Europos šalyse biuro kontaktus:
https://map.eurodesk.eu/

tFLnsFbLhbs[