Festivaliai Lietuvoje

Ad Hoc: Nepatogus kinas

Pirmasis ir kol kas vienintelis žmogaus teisių filmų festivalis ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Šio festivalio misija – iškelti žmogaus teisių temą visame pasaulyje ir suteikti informacijos apie tai. Pristatydami įvairius dokumentinius filmus pagrindinėmis žmogaus teisių temomis organizatoriai tikisi paskatinti visuomenės diskusijas šia tema.

http://www.nepatoguskinas.lt
Akacijų alėja

Dainuojamosios poezijos festivalis, nuo 2001 metų vykstantis Kulautuvoje. Tai ne tik muzikos ir poezijos reginys, bet ir pirmoji šalyje tokio masto sueiga, reiškinys šalies kultūros žemėlapyje ir kalendoriuje.

http://www.facebook.com/AkacijuAleja

http://www.combo.lt/akaciju-aleja/susipazinkite-su-svente-159/lt/
Bliuzo naktys

Vienintelis bliuzo festivalis Lietuvoje pradėtas rengti 1992 m. Jo istorija prasidėjo jaukioje iki šiol muzikantų mėgstamoje medinėje skiedromis dengtoje pašiūrėje Lūkšto ežero pakrantėje. Nuo 1996 metų „Bliuzo naktys“ įgavo tarptautinio festivalio vardą, kuriame dalyvauja ne tik geriausi Lietuvos bliuzo, roko, rokenrolo atlikėjai, bet ir svečiai iš užsienio.

http://www.bliuzonaktys.lt
Folkloro paralelės

Folkloro paralelės – tai tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ metu vykstantys koncertai, kuriuose į vieną visumą jungiasi naujas, asmeniškai išjaustas, liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių ir liaudies instrumentų garsai bei modernių technologijų galimybės. Įvairių kolektyvų muzikoje yra išreiškiamas ir jaunatviškas maksimalizmas, ir patirties brandumas... Folkloro paralelėse folk rock, folk metal, eksperimentinio, akustinio folkloro ir kitų stilių muziką atliks muzikantai iš Lietuvos bei užsienio svečiai.

http://www.facebook.com/Paraleles

http://www.etno.lt
Gatvės muzikos diena

Festivalis, kurio metu į gatves profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes. Apsiginklavę įvairiais muzikos instrumentais jie groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, muša Afrikos ritmus.

http://gmd.lt/
Yaga Gathering

Tarptautinis muzikos ir alternatyvaus gyvenimo būdo festivalis „Yaga“ vyksta nuostabioje vietoje prie ežero Dzūkijos miškuose. Šis nuo 2003 metų rengiamas festivalis padės atitrūkti nuo kasdieninės rutinos, paskęsti užburiančių ritmų ir spalvų sūkuryje.

http://www.yaga.lt/
Kaunas jazz

Tarptautinio festivalio „Kaunas Jazz“ pradžia – 1991-ieji. Jau pirmajame „Kaunas Jazz“ išryškėjo savitos stilistikos paieška, siekis būti patraukliam. Kasmet buvo kuriamos ir puoselėjamos unikalios tradicijos, kurių daugelis būdingos tik Kaune rengiamam festivaliui. Tuo pat metu renginio organizatoriai formavo bei ugdė džiazui palankią auditoriją. Dabar jis pelnęs džiazo atlikėjų, publikos bei rėmėjų pasitikėjimą, pateisinęs tarptautinio festivalio statusą, įgijęs prestižą.

http://www.kaunasjazz.lt
Kilkim žaibu

Tai sunkiausios muzikos festivalis su archajinio folkloro bei baltų istorijos akcentais. Netradicinis renginio pavadinimas atspindi netradicinę renginio dvasią. Festivalis jungia šiuolaikinės karingiausios muzikos, pagoniško ir juodojo metalo žanrus su etnine baltų kultūros dalimi. Augdami kartu su šiuolaikinės juodosios subkultūros evoliucija ieško atsakymų praeityje. Kad nepamirštume, kas mes buvome, kas esame, kodėl esame būtent tokie. Pats festivalis – tai nuolatinis ieškojimų kelias. Ieškant supratimo jausmo sąmoningų asmenų širdyse ir nepataikaujantis vartotojiškai masei.

http://www.kilkimzaibu.com/
Kultūros naktis

Iš apleisto Vilniaus senamiesčio kiemelio visą naktį skambanti muzika, pievoje prie Baltojo tilto nesibaigiantis kino seansas, gatvėse, skveruose ir pačiose netikėčiausiose erdvėse vykstantys koncertai, vaidinimai, parodos, kūrybinės dirbtuvės ir instaliacijos, nepailstantys šokėjai, trypiantys gatvių grindinius. Visame mieste vien muzika, spalvos, šviesos ir šypsenos. Ir tai – ne gražus sapnas ar motyvas iš kino filmo. Visa tai – „Kultūros naktis“.

http://www.kulturosnaktis.lt/?rel=manofestivalis.lt
Mados festivalis „Mados infekcija“

Mados infekcija, suburianti jaunus talentus ir mados pasaulio profesionalus iš Lietuvos ir užsienio, tiki idėjomis ir fantazija – po festivalio vėliava buriasi tie, kuriems imponuoja individualumas, ne bandos jausmas.

http://www.madosinfekcija.lt/
Prenumeruok
loading...
Tau pavyko! Lauk pirmadienio!